Ankara Üniversitesinin Değerli Mensupları,

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat 2023 tarihinde meydana gelen ve 10 ilimizi doğrudan etkileyen şiddetli deprem sonrası Ankara Üniversitesi olarak deprem bölgesine yardım etmek amacıyla başlatmış olduğumuz AYNİ YARDIM KAMPANYASI’na vermiş olduğunuz desteklerden dolayı çok teşekkür ederiz.

Öğrencisi, akademik, idari çalışanı ve mezunu ile hep birlikte hareket ederek deprem bölgesine her bir aracımızın içerisinde çalışanımız bulunmak kaydıyla 9 TIR ve 8 BÜYÜK YARDIM KAMYONU olmak üzere toplam 13 aracımızı gönderdik. Araçlarımızın her birini yakından takip ettik ve ulaştıkları dağıtım merkezleri ile koordinasyon halinde olduk.

Vermiş olduğunuz destekle bir kez daha Ankara Üniversitesi ailesinin büyüklüğünü göstermiş oldunuz. Hepinize ayrı ayrı çok teşekkür ediyorum.

AYNİ Yardım Kampanyamızın yanında iki büyük hastanemiz “İbn-i Sina ve Cebeci’de deprem bölgesinden gelen yaralı vatandaşlarımız için sağlık hizmetleriyle ilgili rezerv alanlar oluşturarak tedavilerini gerçekleştirmeye devam ediyoruz.

80 bine yakın öğrencisi, 15 bine yakın çalışanı ve 300 binin üzerindeki mezunuyla Türkiye’nin en büyük üniversitelerinden biri olan Ankara Üniversitesi, bu zorlu süreçte hem deprem bölgesindeki öğrencilerimizi, hem çalışanlarımızı hem de mezunlarımızı an be an takip ederek yardım elimizi uzatmaya devam ediyor.

Bölgede yaşanan sıkıntıların çözümü noktasında bundan sonra yapılacak olan AYNİ Yardımların zaman alacağı göz önünde bulundurularak NAKDİ YARDIM KAMPANYASI başlatmış bulunuyoruz.

Yardımlarınızı AFAD’ın TÜRKİYE İŞ BANKASI BAŞKENT ŞUBESİNİN TR16 0006 4000 0014 2990 9890 45 nolu hesabına açıklama kısmına “ANKARA ÜNİVERSİTESİ” ibaresini yazarak göndermenizi istirham ediyoruz.

Ankara Üniversitesi Ailesi olarak her zaman olduğu gibi bugün de Ülkemizin yanındayız ve bu süreçte hem bilimsel hem de ihtiyaç duyulan her alanda deprem bölgesinde etkinliğimizi sürdürmeye devam edeceğiz.

Öncelikle depremde hayatını kaybeden öğrencilerimize, mezunlarımıza ve tüm vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı, yaralılarımıza da acil şifalar diliyoruz.

Prof. Dr. Necdet ÜNÜVAR
Rektör